Spremenjena hemoroidna medenica: simptomi, vzroki in zdravila

Krvavitev gavocciolo , izraz, ki se uporablja za identifikacijo maso, ki opazi okoli anusa, je  majhen pad  še posebej bogata z živčnih končičev in kapilar. Je tkivo, prisotno v vseh človeških organizmih, prisotno tako zunaj kot znotraj terminalnega prebavil in opravlja  številne funkcije .

Na žalost lahko v nekaterih primerih hemoroidni gavocciolo  nenormalno nabrekne , povzroči  krvavitev  in povzroči  pekoč občutek ali nelagodje , v nekaterih primerih z intenzivnostjo, ki otežuje izvajanje kakršne koli dejavnosti. Ko se pojavi taka situacija, govorimo o hemoroidih.

V normalnih pogojih pravzaprav hemoroidni gavocciolo  nabrekne in se po potrebi skrči ter ni niti boleč niti nadležen. V osnovi problema hemoroidov so torej zelo specifična stanja. Da bi razumeli vzroke in torej zdravila za hemoroide, je najprej pomembno razumeti,  kaj je hemoroidni gavocciolo , katere funkcije opravlja in  kakšna stanja ga lahko spremenijo .

Kaj je hemoroidni gavocciolo

Hemoroidni gavocciolo je posebno tkivo – nekakšna blazina – ki se nahaja v notranjem delu zadnjega črevesnega trakta, pa tudi v zunanjem delu. Posebnost tega specifičnega tkiva je možnost, da se zaradi velike gostote kapilar poškropi s krvjo in zato nabrekne, nato pa po potrebi postopoma zmanjša volumen.

Mehanizem povečanja in izgube volumna hemoroidnega gavocciola je potreben, da bi lahko  nadzorovali iztrebljanje : dejansko zagotavljanje povečanja volumna tkiva preprečuje uhajanje blata, sicer pa z sprostitvijo strukture pride do je osvoboditev črevesja. Medtem ko je hemoroidni gavocciolo, ki pripada terminalnemu kompleksu črevesja, prostovoljen, ima zgornji, torej nameščen znotraj, neprostovoljni mehanizem delovanja.

Vendar pa je po nekaj dogodkov, kot so kapilarno krhkost ali posebnih prizadevanj,  hemorrhoidal gavoccioli  lahko  nabreknejo in tako ostane , kar povzroča  bolečine  in  krvavitev.

Vzroki za otekanje hemoroidnega regrata

Otekanje, krvavitev in puščanje hemoroidnega klina so vsi simptomi, ki spadajo v stanje, znano kot  hemoroidi . Vzroki, ki lahko izzovejo spremembo normalnih stanj hemoroidnega gavociola, so različni.
Ena od teh je nedvomno utrjevanje blata .

Ko je odpadni material še posebej trd in trd, se črevesne mišice in hemoroidni gavoccioli pretirano napnejo,   da zagotovijo njegov pobeg. Ta napor, ki nedvomno predstavlja stresno stanje, je lahko v osnovi  raztrganine kapilar  tako notranjih kot zunanjih gavocciolov , kar praktično povzroči nastanek zelo bolečega in nadležnega tromba.

Hemoroidni gavocioli se v tem primeru lahko  nahajajo zunaj anusa  ali  nabreknejo v črevesju . To seveda  ovira tudi izločanje blata . Druge vzroke za hemoroide je treba iskati v drugih situacijah. Znano je na primer, da imajo tisti, ki preživijo preveč časa na nogah, veliko verjetnost, da pogosto naletijo na otekanje hemoroidnih mehurjev. Podobno je bilo opaženo, da piloti letalskih prevoznikov ali drugi strokovnjaki, ki opravljajo svoje delo na velikih nadmorskih višinah, ki so izpostavljeni večji sili težnosti in dlje časa, pogosteje doživljajo hemoroide kot pri drugih subjektih.

Obstajajo tudi nekatera  hormonska neravnovesja , ki prizadenejo predvsem ženske v menopavzi, kar lahko povzroči spremembo normalnega krvnega obtoka in tako povzroči nastanek trombov in hemoroidov. Spet se zdi, da je vpliv prehrane na pojav hemoroidov predispozicijski dejavnik primarnega pomena.

Pravzaprav je znano, da lahko   posebej  dražeča živila , kot so čili, alkohol, nekatere začimbe in aromatične snovi čokolade, povzročijo nenormalen odziv črevesja, kar povzroči pojav hemoroidov. V hujših primerih je lahko prisotnost kakršne koli novotvorbe osnova za pogoste otekline in krvavitve hemoroidnega gavociola.

Faze otekline hemoroidnega gavocciola

Hemoroide, odvisno od resnosti in zahtevnosti posega, lahko razdelimo na 4 stopnje. prvo stopnjo  spadajo tista stanja, pri katerih pride do  rahlega  notranjega otekanja hemoroidnega gavociola, ne da bi prišlo do prolapsa (tj. uhajanja tkiva).

Te situacije običajno padejo spontano.
Po  drugi strani pa se lahko tista stanja, pri katerih je oteklina taka, da ovira  ali v vsakem primeru  omejuje izločanje blata , in pri katerih pride do rahlega izpadanja, ki izzveni sam od sebe , prestavimo na  drugo stopnjo .

Situacije, ki jih je mogoče pripisati  tretji stopnji,  so veliko resnejše: v resnici pride do » znatne zastoje črevesja » in opazimo sproščanje hemoroidnih gavocciolov, ki ne vstopijo znova samodejno, ampak jih je treba ročno prestaviti. Nazadnje,  četrta stopnja  vključuje tiste situacije, katerih resnost zahteva operacijo .

Zdravljenje otekanja hemoroidov

Naravna zdravila

Da bi preprečili in zmanjšali uhajanje in krvavitev hemoroidnih gavociolov, je mogoče najprej preventivno posredovati s svojimi navadami, bodisi s prehranjevanjem ali ne. Kar zadeva prehrano, je priporočljivo dati prednost  prehrani, bogati s sadjem in zelenjavo .

V tem primeru lahko sadje in zelenjava dejansko povzročita povečanje volumna in  mehkejšo konsistenco blata , s čimer spodbujata črevesni tranzit in optimizirata napore mišic in črevesnih blazin. Ta učinek je posledica prisotnosti topnih in netopnih vlaken v hrani.
Prakticiranje  zmerno telesno aktivnost pa izvaja stalno, je koristna za omejevanje verjetnosti trpi hemoroidov.

Šport , v resnici,  izboljšuje kardiovaskularni sistem , spodbuja mišični tonus in pomaga optimizirati pogoje krvnih žil. Poleg tega je za izboljšanje mikrocirkulacije priporočljivo  vključiti flavonoide . Te kemične spojine, zlasti prisotne v rdečem sadju, lahko prodrejo v endotelij kapilar, zaradi česar so bolj odporne in manj nagnjene k zlomu.

Zdravila za hemoroidne krvavitve

V primeru bolečih hemoroidov se lahko za lajšanje simptomov uporabljajo nekatera  zdravila . Na trgu so zlasti na voljo nekatera zdravila na osnovi  kortikosteroidov , ki lokalno blažijo vnetja in omogočajo izvajanje določenih aktivnosti.

V nekaterih primerih, če je težava posledica okvare krvnih žil, lahko zdravnik priporoči uporabo  zdravil  na osnovi  adstrigentnih  in  vazokonstrikcijskih snovi .

S temi zdravili je pravzaprav mogoče uravnavati nenadzorovano uhajanje krvi in ​​zmanjšati volumen hemoroidnih gavociolov. Očitno se morate pred uporabo katere koli vrste zdravila pogovoriti s svojim zdravnikom, ki vam bo lahko priporočil najboljšo rešitev.

Kirurški poseg

Če je nujno potrebno – kot pri vseh stanjih, ki sodijo v četrto stopnjo – je mogoče  spremenjeni hemoroidni gavocciolo kirurško  odstraniti ali ponovno  postaviti . Uporabimo lahko več metod, ki so strogo odvisne od bolnikovega stanja.

Pomembno pa si je zapomniti, da gre za posege, ki se izvajajo v  dnevni bolnišnici  in imajo  relativno kratke čase okrevanja , redko več kot en teden. Poleg tega je problem rešen v več kot 90 % primerov po operaciji.

Zaključki

Hemoroidni gavocciolo je pomembna struktura za človeški organizem, ki se v določenih pogojih lahko podvrže posebnim in bolečim spremembam. Pomembno je preprečiti spremembo hemoroidnega klina, saj lahko bolečina, ki jo to povzroči, onesposobi.

Če kljub zdravemu in aktivnemu življenjskemu slogu ni mogoče preprečiti nastanka hemoroidov, ne bojte se: po nasvetu zdravnika ali specialista se je mogoče zateči k najbolj učinkovitemu in hitremu farmacevtskemu zdravljenju. .
Če situacije ni mogoče rešiti z zdravili, je dobro opraviti operacijo, ki je hitra, učinkovita in neinvazivna.

Morda vas bo zanimalo: